Kapitola 8. - Plány

8. června 2008 v 21:31 | Atea |  Zlatonka
Hodně velké překvapení, že? XD No jo, šup tam s tím, když už, tak už. Děkuji Babu, že mi pomohla jako beta-reader. Doufejme, že to alespoň pomohlo. :o) Tahle kapitola je taková... jiná než předešlá. Prosím, moc prosím, o komentáře. :o)

V dálce se ozvala blížící se bouře. Nahnědlé listí padalo ze stromů, jež tancovaly rebelský tanec ve vichru. Studenti vycházeli z hradu pouze v krajních případech a výuka se přesouvala dovnitř za nimi.
Leslie zadumaně našlapovala vedle Lily, která se s viditelným úsměvem nesla chodbou. Oproti tomu Leslie vypadala jako počasí, řádící tam venku.
,,Tak už se nemrač, Leslie,'' okřikla ji po chvíli kamarádka. Přestalo ji bavit, koukat se na ten utrápený obličej.
,,Kdo se má na to dívat?''
,,Tak se na mě nedívej,'' odsekla napruženě Leslie.
,,Ale tak jsem to nemyslela,'' usmála se smířlivě Lily a objala ji kolem ramen. ,,Pojď, jdeme se zašít, co říkáš?'' Šibalsky na ni mrkla.
Leslie se na ni udiveně podívala. Lily byla vzornou žačkou, nikdy nesouhlasila s ulíváním. Co ji to teď popadlo? Nic však nenamítala a o trochu veseleji kývla.
Dívky běžely proti proudu lidí, kteří mířili do tříd. Leslie měla nutkání se radovat, smát se. Nevěděla proč, ale bylo jí to vcelku jedno. Neměla chuť se stále zabývat někým, kdo jí za to nestál.
,,Kam běžíme, Lily?'' Zeptala se směrem ke své kamarádce.
Lily neodpovídala a chytla jí za hubeňoučké zápěstí. Táhla Leslie za sebou jako psa na vodítku a obě dívky se neustále smály, netušíc čemu vlastně. Mladší studenti se jim raději bojácně stranili a starší nechápavě kroutili hlavou.
Utekly na konec chodby a Lily se pomalu sesula k zemi smíchy.
,,Já… nemůžu…'' nepřestávala se smát. Leslie na tom byla podobně, zpočátku v sobě smích dusila, protože nechápala důvod, ale teď už to nešlo.
,,Čemu se vlastně smějeme?''
,,Já nevím,'' odpověděla Lily a obě se začaly smát ještě víc. ,,Nejdeme k Uršule? Ať nás nevidí učitelé,'' Leslie kývla a tváře se jí pomalu nafukovaly zadržovaným smíchem.
Vešli do potemnělé místnosti, která v minulosti sloužila jako dívčí WC. Dívky se stále chichotaly, výbuchy smíchu už naštěstí nebyly tak časté.
,,Co tě to Lily dneska vlastně popadlo, že jsme se ulili?'' Posadila se Leslie vedle kamarádky na chladnou dlažbu do tureckého sedu.
,,Ani nevím, mám skvělou náladu,'' usmála se. ,,Jé, ahoj Uršulo,'' otočila hlavu k nejbližší kabince, z níž vyletěla průsvitná dívenka vznášející se několik centimetrů nad zemí.
,,Ahoj, to je dobře, že jste se tu zase objevily,'' zamrkala potěšeně, což u ní bylo dost ojedinělé. ,,Nemáte teď náhodou hodinu?'' Překvapeně se podívala na Lily.
,,Jo, máme, ale nějak… nejsme schopné se soustředit,'' drcla do Leslie loktem a obě naráz vybuchly smíchy.
,,Ach bože, s vámi nebude žádná řeč,'' zakňourala sebelítostivě Uršula a uraženě odplula do potrubí.
Lily zavrtěla hlavou a vzrušeně se podívala na Leslie.
,,Hele Leslie, asi o tom nebudeš teď chtít mluvit, ale já přemýšlela. Jsi má nejlepší kámoška a já nenechám Blacka, aby ti jen tak z nudy ubližoval -'' Leslie povadl úsměv a přerušila Lily.
,,Nemluv o něm, prosím,'' Prosebně na ni pohlédla. Lily zavrtěla hlavou a nekompromisně pokračovala.
,,Ne, tohle vážně musíš slyšet!'' Nedala se odbýt. ,,Chci se mu pomstít a vymyslela jsem dokonalou pomstu. Záleží jen na tom, zda-li s tím budeš souhlasit,'' a pustila se do objasnění jejího plánu…
Dopolední hodiny se již blížily ke konci, když se Leslie s Lily objevily. Šly rovnou na oběd, kde se již většina ostatních pomalu začala scházet.
,,Po tom plánování mi pořádně vyhládlo,'' zašklebila se Lily. Ke své smůle si však nevšimla okolo procházející postavy.
,,Jaképak plány, Evansová?'' Zvědavě na ni pohlédl James.
,,Co je ti do toho,'' utrhla se na něj Lily. Uvědomila si, jak to znělo ošklivě a dodala tedy: ,,Do toho nemáš co strkat nos, není to slušné, Jamesi,'' a pro jednou ho obdarovala stydlivým úsměvem.
Musela uznat, že mu to dnes slušelo. Tmavé hnízdo na hlavě se mu jako vždy kroutilo na všechny strany a v očích mu skákaly veselé jiskřičky. Měl na sobě jemný svetr tmavě modré barvy a kalhoty ze světlé džínoviny. Lily si přiznávala velmi nerada, že v něm nachází zalíbení…
Pousmál se, nejenže mu řekla jménem, ale dokonce si ho teď prohlíží. Všimla si jeho pohledu a zrudla od hlavy až k patě.
,,Pokud ti to nebude vadit, seberu ti tady Lily, máme ještě spoustu práce,'' přerušila ticho Leslie, která již poobědvala a teď nechápavě pozorovala, jak na sebe stydlivě pokukují.
Lily přitakala a cupitala po boku kamarádky do knihovny, kde se měly sejít s Jessikou. Ještě jednou se ohlédla. James na ni koukal zamyšleně, věděla, že se mu v hlavě honí mnoho myšlenek, tak jako jí…
Dívky stály na rohu knihovny a pohledem doprovázely žáky. Jessika měla zpoždění, jak u ní bylo tradicí. Lily po chvíli netrpělivě podupla nohou a nervózně ji hledala. Měla tu být už před půl hodinou.
,,Co jí zase zdrželo?'' Ozvala se Leslie po okamžiku, kdy jí už Lilyino nervózní podupávání začínalo lézt krkem.
,,To by mě taky zajímalo, ona prostě nemůže být nikdy dochvilná,'' vzdychla Lily a dál mrkala ke schodišti, kde se měla Jessika objevit.
Uběhlo dalších pět minut, když se dívky dočkaly. Do schodů se vznešeně nesla černovláska a nafoukaně se usmívala. Zamávala na kamarádky a pomalu k nim došla.
,,Čau, holky. Omlouvám se za zpoždění, ale určitě jste se zabavili.''
,,Kde jsi zase byla?'' Naštvaně vyjela Lily. ,,Čekáme tu už dobrou půlhodinu!''
,,Už jsem se omluvila, do toho kde jsem byla vám nic není,'' usmála se hraně Jessika a dodala: ,,A co jste mi to vůbec chtěli? Nemám na vás celý den.''
,,Pojď radši jinam, tady by nás mohl někdo slyšet,'' šeptla Leslie.
Spolužačky prošly podlouhlou místností obloženou dřevěnými prkny a vysokými regály, zaplněnými stovkami knih různých velikostí, barev a názvů. Došly do druhé poloviny, kde bylo méně oken a tedy i méně čtenářů. V jednom temnějším koutku Leslie zabočila a došla až nakonec police, o níž se opřela.
,,Tady nás nikdo rušit nebude,'' usmála se. ,,Jsou tu knihy, z nichž nejsou úkoly pro žádné ročníky,'' dodala na vysvětlenou.
Jessika zvědavě pohlédla na regál. ,,Proč tu tedy jsou?''
,,Nejsou pro studenty, ale pro učitele,'' odpověděla jí netrpělivě Lily. ,,Ale kvůli tomu tady nejsme. Máme na tebe jednu prosbu…'' tajemně zašeptala.
,,Pozorně poslouchej, pak mi řekneš, jestli jsi to schopná udělat nebo ne.''
Jessika se zaujatě posadila na zem, tak jako dívky, a zvědavě naslouchala celému plánu, kterým se měly pomstít Siriusovi…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leenikk Leenikk | Web | 9. června 2008 v 11:22 | Reagovat

teda, já jsmem nevěřila svým očím! hej kapča a ještě taková skvělá, sice mohla být o trochu delší, protože tak jsme si toho ani neužili :))

Ale mocky se ti povedla, doufám, že budeš mít chuť do spaní, protože se mi tvoje ppovídky moc a fakt moc líbí!

2 anias anias | Web | 9. června 2008 v 13:18 | Reagovat

hůůůráááá už se nám konečně vrátila...tolik nám shcázela nebo teda jestli můžu mluvit za sebe mě moc.. tak kapitolku komentovat bud az pozdeji protozeto bdue hodne dlouhoj koment a nejak na to ted neni casik, jelikoz jsem ve skole tak se moc omlouvám ael jinak jsem ráda,že sese vrátila;-)

3 mystery-diamond mystery-diamond | Web | 9. června 2008 v 19:38 | Reagovat

ups...tak se nejdriv omlouvam...uz jsem tady moc dlouho nebyla....  ale kapitolka je fakt senzacni! moc se mi libi a je super ze konecne vubec je!

4 Meg Meg | Web | 10. června 2008 v 16:15 | Reagovat

teda kapitolky sme se od tebe už dlouho nedočkaly...nádherná, sice se tma nic mo neděje a taky se mi zdá že je taková trochu smutnější, i když se to snažíš zamaskovat tak přece...nevím to je jenom můlj pocit možná to nějak víc vnímám kvůli mé náladě. Jinak doufám že moc neodbožíš od tématu...de přece o tu zlatonku =D

Snad to nevypadá že se mi to nelíbí nebo tak....takže naposledy -krásná kapča

5 Dráchule III. Dráchule III. | Web | 12. června 2008 v 16:12 | Reagovat

____________________________________$$$$

___________________________________$$$___$

___________________________$$$____$$$$

_________________________$$$$$$$__$$$$$$$$$$$

_______________________$$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$

_______________________$$$___$______$$$$$$$$$$

________________$$$$__$$$$_________________$$$

_____________$__$$$$__$$$$$$$$$$$_____$____$$$

__________$$$___$$$$___$$$$$$$$$$$__$$$$__$$$$

_________$$$$___$$$$$___$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$

____$____$$$_____$$$$__________$$$___$$$$$$$

__$$$$__$$$$_____$$$$_____$____$$$_____$

__$$$$__$$$_______$$$$__$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$______$$$$__$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$_____$$$$___$$$$$$

___$$$$$$$$$$$_____$$$

____$$$$$$$$$$$____$$$$

____$$$$$__$$$$$___$$$

____$$$$$___$$$$$$

____$$$$$____$$$

_____$$$$

_____$$$$

__"###,__,####"

___"####.####"_____,,,,,,,,,,,

____"######"____,########,,___####____####

______####_____#####""####,__####____####

______####____,####____####_,####____####

______####____,###,____####__,####___####

______####_____"###,,,####"___"###__####

______####_______"######"______"######"

Pošli tudlencto všem svým SBéčákům.. Je to pro ně, aby věděli, jaká trůli lov bije ve tvém srdci, ééh, teda, aby věděli, jak moc je máš ráda :D Proto se taky má ruka rozhodla zvednout se, zmáčknout ctrl+c a ctrl+v, a následně si i něco malého připsat.. A nemysli si, pro MĚ to fuška teda je, když si uvědomíš, jak moc je tato věc líná xD

6 Illandris Illandris | Web | 13. června 2008 v 20:00 | Reagovat

Fakt moc pěkně napsané, že to ale trvalo:) Doufám, že další kapča bude brzy, protože už se nemůžu dočkat, co Lily vymyslela:)

Jo a jasně, že se spřátelím. Já jsem na to nezapomněla:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.